Mapa blogu

O Shizu-chiiin

aktualizace 4. 11. 2017
Další web Shizu-chan:
(souhrn všech yaoi a shounen-ai povídek, co jsem nspala :3)


Aktuality:


Doplněny písničky do Utapri mp3 rozcestníčku :3
Doplněny písničky do Kuroko no Basuke rozcestníčku :3
Doplněny písničky do rozcestníčku ostatních mp3 :3


Překlad mangy: Arthur in the dark 4.
Jak jsem na tom s dalším překladem: 1 stránka z 2. poloviny 5. volume, zbývá 79 stránek :3
-pozastaveno, gomen, minna QwQ/


Listopad 2017

Vázne v dnešní době konstruktivní komunikace?

29. listopadu 2017 v 12:22 | Shizu-chin |  LIDSKÁ PSYCHOLOGIE
Netradičně trochu úvahový člnek o otázce, kterou si už pár dní pokládam. Popíšu různé typy komunikačních situací ze svých vlastních zkušeností (pokud si to přečtou lidi, kterých se to týká, omlouvám se, ale cítím to tak °W°) a ještě se pokusím vysvětlit, co se s námi děje při takových konverzacích.

To co budu popisovat je složté téma, které by mohlo dát na celou knihu :'D proto se už teď omouvám za sručnost a taky prosím berte na vědomí, že nejsem psycholog ani to nestuduju, je to jen můj subjektivní názor na věc.

(v článku jako ilustrační obrázky používám "malůvky v malování" :D jelikož ke Gimpu nemám momentálně přístup QWQ příště to bude už moje chibíkovská kresba :3)

(poznámka po dopsání článku: nakonec jsem to pojala dost ironicky a sarkasticky, pardoon :'D jde aspoň vidět, že mě tohle téma fakt štve! :'D)


Pod pojmem konstruktivní komunikace si vždycky představím dva lidi "na stejné vlně", kteří si dobře rozumí a vesele se o něčem baví. Takových lidí ale vídám čím dál tím méně a ve svém okolí už vůbec ne.
Jsme strašně pesimistická, destruktivní společnost, která se snad už zapomněla bavit normálně?

Neustálé stěžování

K takovým lidem jsem dříve patřila taky, ale zjistila jsem, že tudy vlak nejede. Je snad v lidské přirozenosti, nebo alespoň v té dnešní, rozebírat všechny své problémy s nejbližšími a já to chápu. Postěžujeme si a je nám lépe, jelikož na to už nejsme sami. Avšak zlobíme se, když nedostaneme odpověď nebo radu. Ne my se zlobíme, i když ji dostaneme a není podle naší chuti. Nejlépe, když s námi ten druhý souhlasí a utvrdí nás v našem subjektivním názoru na danou věc.
Když si takový "stěžující si člověk" postěžuje jednou, dvakrát, u hodných a dobrých kamarádů i třikrát :'D tak je to v pohodě, ale když si stěžuje neustále a ještě lépe na tu samou věc pořád a pořád dokola, je to pro toho druhého člověka hotové peklo!

Měla jsem kamarádku na střední, která neustále tvrdila, že jí doma psychicky týrají (podle její povahy měla buď stokholma a nebo si to dost přikrášlovala a lhala), a neustále, každý den, každou přestávku pořád dokola povídala o tom samém celý rok!! Na konci jsem myslela, že ji už švihnu nebo seřvu nebo tak něco. Tak strašně mě vysávala, až to hezké nebylo. Byla jsem v hrozném psychickém stavu jen z pomyšlení že to budu muset další den snášet znova.

Takoví lidé si od sebe druhé akorát odeženou, protože nikdo se zdravým rozumem nebude takhle hazardovat s psychikou. Psychika je daleko složitější na uzdravení, než fyzické tělo!
... no a když si odeženou nejvěrnější kamarády, stěžují si těm, co zbyli, jak je nikdo nemá rád a všichni se na ně vykašlali, aniž by tušili, že si za to vlastně můžou sami.


Draw this again - Ginko (Mushishi)

10. listopadu 2017 v 2:21 | Shizu-chin |  moje výtvory
Ahoj :3
Poslední dobou se mi to tu jen hemží obrázky xD ale já říkala, že je to teď jedna veeeeliká vášeň xD

(Dobrá zpráva - objevila jsem jedno kouzelné anime, na které chci udělat recenzi *7* a taky mám 2 nové oblíbené zpěváky, takže ti tu taky přibudou *7*/)

Ginka jsem chtěla redrawing-nout už strašně dlouhou dobu, ale vždycky jsem se zasekla u obličeje xD je to strašně nevděčná část těla xD QwQ nikdy se nechce podařit podle mých představ xD
Taky opět můžete vidět můj nový styl kreslení právě obličejů :3 aplikuju to asi půl roku, takže v tom ještě nejsem tak zběhlá xD
Pokusila jsem se trochu o autentičnost jak Ginka, tak prostředí v Mushishi :3 a vytáhla jsem i kaligrafii *7* (jsem se ještě nepochlubila, že jsem na to půl roku chodila xD), musím to dělat častěji, je to moc uklidňující *7*


Pokud neznáte Mushishi, tak vřele doporučuji :3


Pod perexem ještě samostatný obrázek "nového" Ginka :3

Halloweenský obrázek

2. listopadu 2017 v 19:08 | Shizu-chin |  moje výtvory
Ahoj :3

Přidávám sem svůj Halloweenský obrázek, kreslený právě kvůli Halloweenu :'D
Uvědomuji si, že ho sem přidávám dost pozdě xD xD xD

... můžete s ostatními mými obrázky porovnat, jak moc se moje kresba změnila, zlepšila či zhoršila :3 za vaše názory, komentáře a připomínky budu ráda :3 ve vší slušnosti samozřejmě xD

A nakonec menší info k nadcházejícím dním:
20., 22., 29., a 30. 11. budou po mě chtít referáty a projekty (převážně z knih a odborných studií a to nepočítám esej do čj. literatury do 5.12., a průběžné eseje do naratologie), takže nějaký delší článek (recenze, info o zpěvácích, povídky...) se tu může objevit někdy v prosinci nebo kolem Vánoc QwQfree counters