Mapa blogu

O Shizu-chiiin

aktualizace 4. 11. 2017
Další web Shizu-chan:
(souhrn všech yaoi a shounen-ai povídek, co jsem nspala :3)


Aktuality:


Doplněny písničky do Utapri mp3 rozcestníčku :3
Doplněny písničky do Kuroko no Basuke rozcestníčku :3
Doplněny písničky do rozcestníčku ostatních mp3 :3


Překlad mangy: Arthur in the dark 4.
Jak jsem na tom s dalším překladem: 1 stránka z 2. poloviny 5. volume, zbývá 79 stránek :3
-pozastaveno, gomen, minna QwQ/


Recenze

18. dubna 2010 v 20:59 | Sawae |  Recenze
Tak, dlouho slíbená recenze (jo, fakt dlouho nějaký 2 dny...xP) je tu. Nevim jak dlouhy to bude protože Naruto je celkem dlouhý a vždycky se tam něco zaplete do hlavního děje a tak. A znáte mě když se rozepíšu, že? Taky se budu snažit nepsat spoilery ale držet se jen hlavního děje a psát jen okrajově je těžký takže nic neslibuju.

Úplně hlavní postavou celýho seriálu je 13-ti letý chlapec Naruto, podle kterého se jmenuje celý seriál.
O jeho minulosti není nic moc známo. Jen se ví, že kdysy, když jeho domov, vesnici skrytou v Listí (Konoha) napadl devítiocasý démon Kyuubi a při tom zemřel Čtvrtý (k tomu se dostanu pak) který Kyuubiho stačil zapečetit. Aby mohl použít pečetící pečeť musel sám položit život. Yondaimo (Čtvrtý), Kyuubiho zapečetil právě do narozeného Naruta.

Uzumaki Naruto byl od té doby lidmi nenáviděný a odstrkováný, protože v něm viděli právě Kyuubiho. Měl ale štěstí protože se ho ujal učitel Iruka i přes to, že Kyuubi vyvraždil celou jeho rodinu. Ten to však neřešil a přijal Naruta skoro jako svého syna.
Jelikož se Naruta všichni báli, chtěl, aby byl aspoň jednou středem pozornosti, prozo vždycky dělal nějaké ty lumpárny. Taky jeho sen je stát se Hokage aby ho všichni uznávali. Hokage je totiž nejvyšší titul v Konoze. Tak, teď se dostáváme k tomu titulu co jsem psala na začátku. Čtvrtý.
Kdysy existovali totiž i První, Druhý, Třetí, Čtvrtý (později bude i Pátá). Hokage se takhle prostě nazývaj.
Naruto stále propadal v závěrečných zkouškách na univerzitě, aby se ze studenta snal Genin. To je nejnižší stupeň. Později napíšu další článek na tituly. No, tak Narutovi se pořád nedařilo složit ty zkoušky. Pořád dělal něco špatně.
Dokud ho jeden Jounin (teď fakt nevim jak se jmenoval) k něčemu špatnýmu nenavedl a on mu to zbaštil i s navijákem. To se nelíbilo Irukovi a šel ho hledat.
Naruto prošel ve zkouškách jen kvůli tomu, že byl Iruka hodně těžce zraněný a že porazil toho debila.
Teď se dostáváme k Týmu 7. Tam byl Naruto přiřazen spolu se Sasukem Uchihou, tichý a chladný kluk, kterej nemyslí na nic jinýho než na pomstu, a Sakurou Haruno, růžovovlasou dívkou, která je zamilovaná do Sasukeho a do ní zas Naruto (pěkný že?). Jejich tým jako vůdce (nevim jak to vyjádřit) dostane Kakashiho Hatake, který neustále chodí pozdě a vždycky si vymyslí nějakou dobrou výmluvu (např. Oblouvám se, ale přes cestu mi přeběhla černá kočka tak jsem to musel vzít oklikou. Nebo tak nějak to bylo xP). Je taky znám jako kopírovací ninja protože má místo levého oka, shiringan. Shiringan je vrozená vlastnost rodiny Uchihů. Shiringan dokáže okopírovat a předvídat útoky nepřátel. Je jasný, že je má i Sasuke protože je to schopnost z jeho klanu. Jak k němu přišel Kakashi to už si zjistěte sami. Sasuke má shiringan na obou očích zatímco Kakashi jen na jedno. No, dost o těch dvou.
Celý Tým 7 trénuje pod vedením Kakashiho. Nejhorší byli pro ně asi základy (schopnost spolupracovat a tak).

7
Když je nakonec Kakashi přihlásil na Chuuninské zkoušky, tak se začne zlo probouzet. No, nemůže to být jen tak o ničem, že?
Na Chuuninských zkouškách jsou 3 zkoušky: Sběr informací, splňování ukolů a boj mezi sebou.  
Nebít Orochimaru (to je to zlo) který přerušil celé Chuuninské zkoušky jen aby mohl zabít Třetího, by se určitě Naruto, možná i Sasuke stali Chuuniny. Jenže díky rychlému útoku, při kterém navíc zemřel Třetí, tohle nebylo možné.
Potom se tu taky objeví Jyraiya, kterymu Naruto neřekne jinak než "zvrhlý poustevník" a ten ho začne trénovat.
Po smrti Třetího se jdou Naruto s Jyraiyou vydat hledat tu, která by mohla nahradit místo Páté. Tsunade. I když ji najdou, ona odmítá a málem i pomůže Orochimarovi. Jenže Naruto ji přesvědčí a ona se s nimi vydá do Konohy usednout jako Pátý Hokage.
Když se Naruto vrátí, vyzve ho Sasuke k boi. Ten se uskuteční na střeše nemocnice. 
Když si Sasuke uvědomí, že je vlastně mnohem slabší než Naruto odejde za Orochimarem. Naruto to bere těžko, protože to byli přátelé a snaží se ho i s ostatními najít. Naruto poté odchází na dvouletý trénink s Jyraiyou.
Asi si myslíte, že hlavní děj je porazit Orochimaru a vrátit Sasukeho zpátky do Konohy.
Vzala jsem to hodně šupem ale tohle všechno je ve 220 dílech. Potom to ještě pokračuje další sérii Naruto Shippuuden kdy to asi pokračuje. Jelikož já jsem na začátku 9 řady Naruta tak o Shippuudenu ještě moc nevim. 

all
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hannkí Hannkí | 20. dubna 2010 v 8:37 | Reagovat

Jo narutíka toho už jsem viděla a zná ho asi každý i ten kdo neví co je manga nebo anime.

2 Hannkí Hannkí | 20. dubna 2010 v 8:38 | Reagovat

Jo a fakt dobrá recenze a kdo je ti tam nejsympatičtější.

3 sawae sawae | Web | 20. dubna 2010 v 14:22 | Reagovat

Moje řeč, Naruta musí znát každý, nebo o něm aspoň slyšet.
Díky za uznání a nejsympatyčtější je mi tam asi Hinata. Po ní je Shikamaru s Kibou a pak asi Naruto, jelikož ten mě těma svýma ksichtama štval od začátku ale te%d se mi líbí jak má takovej ochranářskej pud nebo co xP
A co ty?

4 Hannkí Hannkí | 21. dubna 2010 v 10:24 | Reagovat

Jo mě se z holek nikdo nelíbí ale z kluků mám ráda Naruta a Kakashiho :D.

5 sawae sawae | Web | 21. dubna 2010 v 14:31 | Reagovat

jo ti sou dobrý xP Kakashi má supr hlášky...z těch já prostě nemůžu...kolikrát xP hej a co říkáš na Sasukeho? taky ho tak šíleně nesnášíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


free counters