Mapa blogu

O Shizu-chiiin

aktualizace 4. 11. 2017
Další web Shizu-chan:
(souhrn všech yaoi a shounen-ai povídek, co jsem nspala :3)


Aktuality:


Doplněny písničky do Utapri mp3 rozcestníčku :3
Doplněny písničky do Kuroko no Basuke rozcestníčku :3
Doplněny písničky do rozcestníčku ostatních mp3 :3


Překlad mangy: Arthur in the dark 4.
Jak jsem na tom s dalším překladem: 1 stránka z 2. poloviny 5. volume, zbývá 79 stránek :3
-pozastaveno, gomen, minna QwQ/


recenze Pandora Hearts

7. března 2010 v 23:30 | Sawae |  Pandora hearts
I když to tak ze začátku nevypadá, Pandora hearts nemá nic společného s Pandorou nebo tou Pandořinou skříňkou. Ne ne, je to spíš jak Alenka v říši divů (dokonce i hlavní hrdinka má stejné jméno). Já měla Alenku vždycky ráda a tak, i když Pandora byla pro mě někdy těžká pochopit, jsem si ji hodně oblíbila.

Mladý Oz Bezarius, který má 15, jednou se svými přáteli, sluhou Gilem a sesestrou Adou, najdou tajnou chodbu. Uvnitř roste tráva a je tam křížek. Na křížku jsou přivázány staré hodinky.
Ano, ocitáme se ve starší době, kdy ještě byli knížata a hrabě (nevim jak se to v 1. mn. píše, možná hrabata ale to je takový...divný a blbý... hehe).
Oz hodinky otevře a začne hrát melodie-Lacie (mám ji táhlou v mobilu a uklidňuje mě hehe). V zápětí má vidinu, je v cizím pokoji a je tma. Někdo rožne a před ním stojí dívka která tvrdí, že ho zná a on zná jí. Napřed je na něho hodná a milá, ale když ji Oz pořád tvrdí, že jí nezná, pokusí se ho zabít. V okamžiku kdy se na něho s nožem v ruce vrhá ho Gil jaksy 'probudí'.
Teď nastává ten večer, Oz se má stát mužem pomocí obřadu. Stačí jen složit slib před Gilem. Když už poslušně klečí a snaží se to všechno odříkat, rozpohybují se staré hodiny. Takže? Oz není tak zcela normální, protože se tam hned objeví Baskervilci. Je to rod, který kdysy zavinil nehodu, jejíž název mi jaksy vypadl. Pak se tam objeví ta dívka, co se ho ve vidině pokoušela zabít a zmnění se v obrovského králíka kterému říkají B-RABBIT a oze zachrání. Někteří Baskervilci ale přežijí a ti bezdůvodně ubohého Oze pošlou do Abyssu. Abyss je takové rozkošné a krásné místečko s plnou roztomilých tvorečků. Hehe pěkná představa že? ne, Abyss je tmavé a pochmurné místo plné nebezpečných chaininů. Teď opravdu nevím, jak chain vznikne ale obvykle to bývá bestie v podobě nějaké hračky nebo zvířete. Když už je to ale člověk je to už něco.
Oze znovu zachrání ta dívka. Představí se jako Alice a chce s Ozem uzavřít smlouvu aby se oba dostali s Abyssu.
Aby se někdo (i chaini) dostyli z Abyssu, musí s člověkem uzavřít smlouvu.
Oz Alici ze začátku nevěří, protože si pořád pamatuje u vidinu ale ona tvrdí, že všechny své vzpomínky zapomněla a když Oze opět zachrání a ona sama bude v ohrožení života, uzavře s ní smlouvu. Alice ho políbí a nějak omámí a vleze do něj.
Oz se probouzí v nějakém zámku a vedle něj je (myslím) jeho kamarádka z minulosti Sharon a její sluha Break. Vedle nich ještě stojí tajemný černovlasý chlap který se představí jako Raven. Nebudu vám říkat kdo se z něho ve skutečnosti vyklube, to už bych napověděla moc a jako bych už se nerozepsala moc.

Takže, Oz s Alicí vstoupí do organizace Pandora, bojující proti chaininů a Baskervilcům. Oz navíc slíbí Alici, že ji pomůže vrátit její vzpomínky a znovu se tak dostaneme k té tragédii.
Jenže Oz musí být rychlý protože každá smlouva má své nevýhody a touhle nevýhodou je vrátit se zpět do Abyssu. Potom je tu taky tajemná Will of the Abyss (snad to píšu dobře) která celému Abyssu vládne a je taky nápadně podobná Alici.

Tohle anime na mě udělalo dobrý dojem. Někde jsem slyšela, že anime ještě není dokončený, takže to anime není takový celý. Pokud jsem něco popletla, předem se omlouvám ale já už si to moc nepamatuju. Viděla sem to už celkem dávno. Jinak, Pandoru na 100% doporučuju.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


free counters