Mapa blogu

O Shizu-chiiin

aktualizace 4. 11. 2017
Další web Shizu-chan:
(souhrn všech yaoi a shounen-ai povídek, co jsem nspala :3)


Aktuality:


Doplněny písničky do Utapri mp3 rozcestníčku :3
Doplněny písničky do Kuroko no Basuke rozcestníčku :3
Doplněny písničky do rozcestníčku ostatních mp3 :3


Překlad mangy: Arthur in the dark 4.
Jak jsem na tom s dalším překladem: 1 stránka z 2. poloviny 5. volume, zbývá 79 stránek :3
-pozastaveno, gomen, minna QwQ/


Recenze Full Moon wo Sagashite

17. února 2010 v 20:49 | Sawae |  Full Moon wo Sagashite
Představte si, že ztratíte milovanou osobu. Hned na to vám doktor oznámí, že máte nádor v krku a pár vteřin od jeho odchodu za vámi přiletí shinigami (bohové smrti) a řeknou vám, že za rok umřete.
Mitsuki má 12 let a strašně ráda zpívá. Je to kvůli příteli z dětství, Eichimu. Eichiho adoptovali do Ameriky když měla Mitsuki, já nevim, asi 5 let.
Mitsuki zemřeli rodiče a tak se dostala do dětského domova kde se seznámila s Eichim. Potom, když odjel, šla bydlet ke své babičce, která k ní stále cítila nenávist. Mitsukina máma totiž zemřela při porodu.


Když k nim jednou příjde rodinný přítel a doktor Wakauoji (to jméno mi dalo práci si zapamatovat a ani teď nevim jestli ho píšu správně) řekne jí, že má na hlasivkách nádor.
Mitsuki vedená snem být zpěvačkou, a tak najít Eichiho náhle poklesl. Má ale na výběr. Buď podstoupit operaci nebo ne.
Mitsuki se ji rozhodne nepodstoupit a hned po doktorovym odchodu jí z plakátu vylezou dva shinigami. Ze začátku jsou zmateni, že je Mitsuki vidí ale pak ji vklidu řeknou, že za jeden rok zemře.

Mitsuki ale není smutná, spíš to posílilo její sen, stát se zpěvačkou a najít tak Eichiho.
Shinigami se představí jako Takuto (v kočičím) a Meroko (v králičím).
Mitsuki poprosí Takuta jestli by nějak nešlo změnit ji na dospělejší, protože jede na soutěž, která je až od 15 let. A protože se v Takutovi něco pohne (to zjistíte od 40+ dílu), tak ji promění v 16-ti letou dívku.
Mitsuki se tak stane známou zpěvačkou Full Moon (úplněk - Mitsuki taky znamená úplněk).
První její písnička je Myself (sám). Druhá je Eternal snow (věčný sníh) kterou zpíval i její otec ve skupivě Route-L.

Takuto s tímhle bude mít něco společnýho a začne si vzpomínat na svou minulost. To ale nesmí, protože když si shinigami vzpomene, promění se v ducha.
Takže, pokud Mitsuki získá svou lásku, jak se vypořádá s nádorem, jestli se s Takuta stane duch a potom co bude mít společného Meroko s Izumim (snad se to tak v 7. pádě píše xP) na to se už musíte kouknout sami.

Ze začátku to na mě neudělalo dobrej dojem. Byla to taková ta 'cukrová kresba' pro děti. Ale pak mě to přesvědčilo o opaku. Od první poloviny mě to začalo opravdu bavit!
Viděla jsem anime i přečetla mangu. Tu jsem si už stáhla českou a víc se mi líbila. Anime má 52 částí a ten konec na mě působil celkem chaoticky. Nevěděla jsem jak to skončilo, protože to byl takovej 'otevřenej' konec. V manze sem si to přečetla a všechno jsem pochopila i to, co jsem v anime nechápala. Konec v manze byl úžasně dokončenej a znázorněnej takže jsem byla spokojená.
Citlivější povahy zase nějaký scénky rozbrečí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Meroko Yui Meroko Yui | 5. srpna 2011 v 22:55 | Reagovat

:-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-) náshera

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


free counters