Mapa blogu

O Shizu-chiiin

aktualizace 4. 11. 2017
Další web Shizu-chan:
(souhrn všech yaoi a shounen-ai povídek, co jsem nspala :3)


Aktuality:


Doplněny písničky do Utapri mp3 rozcestníčku :3
Doplněny písničky do Kuroko no Basuke rozcestníčku :3
Doplněny písničky do rozcestníčku ostatních mp3 :3


Překlad mangy: Arthur in the dark 4.
Jak jsem na tom s dalším překladem: 1 stránka z 2. poloviny 5. volume, zbývá 79 stránek :3
-pozastaveno, gomen, minna QwQ/


Únor 2010

Gravitation obrázky-4 díl

27. února 2010 v 11:46 | Sawae |  Gravitation (manga)


počet stran: 168


obvyklá cena 169 Kč

Gravitation obrázky-3 díl

27. února 2010 v 0:11 | Sawae |  Gravitation (manga)

Tak, konečně sem se dokopala k tomu, abych ty obrázky konečně naskenovala, hehe. Tak ať se líbí.

počet stránek: 208

obvyklá cena 169 KčMalá recenze

26. února 2010 v 22:47 | Sawae
Protože Itazuru sem si moc neoblíbila, nebudu to tady moc rozepisovat.

Příběh je (asi) o 17-ti leté žákyni Kotoko která se zamilovala do nejlepšího a nejoblíbenějšího žáka na škole Irie. Irie ji ale přehlíží, i když se mu pokouší dát dopis, odmítne ji.
Potom se jim nějakou nešťastnou náhodou zboří dům. No a její táda domluví bydlení u svého nejlepšího přítele.
Shodou náhod je to dům Iriů. Všichni jsou tam k ní milí až na Irieho a jeho mladšího brášky. Jednou u ní Irie najde ten dopis co se mu chystala dát a přečte si ho. Potom si z ní samozdřejmně dělá srandu. Irie je totiž hodně namyšlenej a chladnej. Vůbec mi nebyl sympatickej a nechápu jak se Kotoko mohl líbit.
Irie ji ale potom začne pomáhat z učením atd...
No a když má Kotoko 18-let začne Irie ještě k tomu dělat 'hloupý vtípky'. Třeba že jí jen tak políbí. No potom vyjde najevo že to až tak velká sranda nebyla a on ji požádá o ruku.
Potom jí ještě pomáhá s učením aby se dostala na doktorskou univerzitu, protože Irie chce být doktor Kotoko chce být hned zdravotní sestřička.
na univerzitu se nakonec dostane a potom spolu jedou Irie a Kotoko na líbánky já nevim na Hawaii? Tam se zase něco pokazí...já už nevim přesně co.
Vlastně se jedná o to, že i když jsou s Kotoko už manželé pořád se k ní chová chladně. No já nevim až bude mít Kotoko 23 let tak otěhotní a tam zase bude mít nějaký potíže. No a až se to miminko narodí tak už se k ní nebude chovat chladně a pak je zábět o 5 let později, holčička už je velká a Irie si zase Kotoko nevšímá takže je to pořád dokola...


Jak říkám, mě se to moc nelíbilo protože ty bylo takový moc uspěchaný a já nevim. Ty postavy se mi tam taky nelíbili protože Irie byl chlednej idiot a Kotoko zas potrhlej Magor co všechno kazil. Nechcu vás nějak odradit, může se vám to líbit ale mě se to teda fakt moc nelíbilo. Bylo to moc takový přehnaný.


Recenze Ghost Hunt

25. února 2010 v 19:36 | Sawae |  Ghost hunt
Hlavní hrdinku představuje Taniyama Mai, které je 16. Má ráda staršidelné příběhy. Jednou, když si s kamarádkama vypráví strašidelný příběh, o staré škole. Najednou jim však rožne podivný kluk, Shibuya Kazuya.


Dívky se leknou. Obě dvě Mainy kamarádky jsou z něho paf ale Mai zase tak moc nezaujme.
Další den jde Mai kolem té staré školy o které si minulej den povídali s kamarádkami. Ze zvědavosti jde dovnitř. Uvnitř najde opravdu něco podivného, kameru. Jde k ní a začne ji zkoumat. Jenže se někdo vykřikne ať kameru nechá a Mai se lekne. Strčí do bývalé knihovny (teď tam ty knihy nejsou...myslím), ta na ni začne padat. Na poslední chvíli ji ale někdo zachrání a tak ta knihovna spadne na něj.
V tom se otevřou dveře a dovnitř vejde, nám už známý, Shibuya Kazuya. Vyjde najevo, že není jen obyčejný student ale ředitel jakésy organizace na vymítání duchů. Jelikož je pořád takový vážný, nepříjemný, nepšístupný, namyšlený a odtažitý, nikdo mu neřekne jinak než Naru (narcista).

Mai omlem zničila i kameru a nemá dost peněz na její zaplacení. Tak začně pro něho pracovat jako takovej poslíček.
Dál se k nim přidá mnich, který má vedlejší povolání rockové hvězdy Tagikawa Houshou. Ten je dobrej ve vymítání duchů a dělání takových barikád proti zlým duchům. Potom taky v utěšování Mai.


Potom trochu snobská kněžka Matsuzaki Ayako Která se pořád jen lepí na Narua. Jinak se bojí vymítní duchů v místnosti sama a vždycky ji někdo musí pomoct. Není ale zase tak k ničemu.


Dále jim pomáhá televizní médium Hara Masako. Ta 'prý' umí vycítit duchy. Jenže je taky úplně k ničemu protože duchy sice cítí ale, za prvé, nemůže se jim nijak bránit a za druhé, je na to hodně citlivá takže vždycky udělá nějakou scénku a skončí na JIPce. V týmu je tam jen proto, aby se mohla neustále čumět na Narua a jen si utírat sliny.

V nejposlední řadě je tu křesťanský kněz z Austrálie, John Brown. John je tam taky tak trochu k ničemu. Jen málo jim tam pomáhá ale kvůli tomu jak je milej sem si ho oblíbila a nebudu tu o něm psát nějaký hnusný věci...hehe. John má hroznej přízvuk a kvůli tomu se mu také ostatní pořád smějí.
Tohle by byli postavy. Teď se zase vrátím trochu k ději.
Přestože Mai nemá žádné schopnosti ani zkušenosti, je to ona kdo vždycky po nocích instaluje kamery a a vysílače. Taky spadne do každé pasti z duchama. Potom se ale přece jen ukáže jedna schopnost. Když Mai usne, vidí kde se duchové nacházejí a taky vidí možné příčiny proč se to děje. Ve snu jí pomáhá 'druhý' Naru který je milý , hodný a vždycky usměvavý. Radí jí jak má postupovat.


Tohle anime sem si oblíbila hned po prvním dílu. No jo no, já miluju horory hehe. Začáteční melodie je taky skvělá, taková ta duchařská... Potom tam ti duši no prostě super...!
Jediný tři postavy který sem tam měla opravdu ráda byla Mai, Houshou a John. Ti jediní byli 'normální'. Ostatní byli vždycky sobečtí, namyšlení a tak podobně...no však uvidíte sami...hehe

Recenze Fruit Basket

25. února 2010 v 18:10 | Sawae |  Fruits Basket
Kdysi exsistovalo několik zvířátek a těm vládl drak (myslím že to byl drak). Jednou drak svolal úplně všechny na nějakou schůzku nebo co to bylo. Mezi nimi byla i krysa a kočka. Krysa kočce zalhala, že schůzka je až další den a tak šla kočka domů. Mezitím ale schůzka probíhala. Tím, že se kočka nedostavila na schůzku ji drak vyloučil z horoskopu. (myslím že to tak nějak bylo.)
Maminka Hondy Tohru, naší hlavní hrdinky, měla před rokem tragickou autonehodu, při níž zemřela. Tohru chtěla bydlet u svého dědečka, ale ten už tam měl nastěhovanou její tetu a její rodinu. Navíc se jeho dům rekonstuoval.
Tak si Tohru postavila stan v nedalekém lesíku a přividělává si uklízením nějaké firmy.

Jednoho dne, když jde Tohru do školy, jde kolem domu, který se zdá být opušťený. U něj ale uvidí postavičky z horoskopu.
Tohřina maminka jí tu legendu vždycky vyprávěla a Tohru si ten příběh zamilovala.
Tohru si jde postavičky prohlédnout. Otevřou se dveře a ven vyjde tak 18-ti letý kluk.
Začne s Tohru hned flirtovat ale vzápětí mu přistane taška na hlavě. Když se Tohru podívá kdo ho to praštil tak se zalekne.
Byl to Yuki Shoma, 'princ' školy a ještě jí nabídne dopravod.Její pobyt ve stanu je potom odhalen právě Yukim a Shigurem-ten 18-ti letej kluk.
Nabídnou jí, aby se k nim nastěhovala. Tohru chvilku váhá ale nakonec souhlasí.
Když už je u nich a má všechny věci ve svém novém pokoji, Přilítne k nim ze střechy další kluk, Kyo.
Ten nemá Yukiho moc v lásce, hned ho napadne a snaží se ho přemoct. Yuki nad ním ale stejně vyhraje.
Když je po souboji, Tohru omylem uklouzne na jednom prkně a spadne přímo na Kya. Ten se ihned v obláčku dýmu mění na zrzavou kočku. Potom se něco stane a já už nevím co a Yuki se Shigurem se změní na krysu a psa.
Z toho plyne, že rodina Shoma má jedno obrovské tajemství. Jsou totiž potomky zvířat z horoskopu a při jakymkoliv bližším kontaktu s opačnym pohlavím se mění na zvířata z horoskopu.

Kyo i Yuki se budou s Tohru pomalu sbližovat a Tohru se zase bude sbližovat s ostatními členy Shoma rodiny.
Jaky bude překvapení, až Kyo i Yuki začnou mít Tohru radi...A taky ty jejich scénky budou kawai.
Je to prostě romantický anime s trochou fantasie. Já jsem si ho hodně oblíbila a vám ho doporučuju taky.

Recenze Elemental Gelade

24. února 2010 v 18:00 | Shizuka |  Elemental Gelade recenze
Coud je mladý pirát 'oblak'? (někde se používá Cou a někde Coud. Já viděla anime s Coudem tak budu používat Coud)
Jednou při jeho řádění na té lodi co lítá najde pokladnice a tam sarkofág (asi je to sarkofág). Je pěkný a kamenný. Coud ji pootevře a něco z ní vytáhne. Potom ji otevře víc a překvápko. V tom sarkofágu je dívka! A ještě větší překvapení, ona je dokonce živá.Dívka, Ren, je Edel Raid. Tajná zbraň, v jejím případě meč. Ren Couda ze začátku nenávidí jako všechny lidi. Ale potom zjistí že není takovej jako ostatní.
Chvíli na to loď napadne nějaká banda a snaží se unýst Ren. Coud s Ren uzavřou dohodu, že může jí může používat jako zbraň a bandu tak porazí.
Pomůžou jim i tři stoupenci organizace Edel Raid Perfect Protection Organization, organizace na ochranu Edel Raid.
Loď se zřítí a Coud zachrání Ren, aby nespadla. Ta mu potom řekne že míří do Eden Garden, její vytoužené země kde žijí samí Edel Raid.
Coud řekne Ren že půjde s ní. Cestou se k nim přidají právě ti tři z Edel Raid Perfect Protection, Cisqa (čiska- dlouho sem to neuměla vyslovit ani přečíst xP), Rowen a Kuea, která je taky Eden Raid.


A tak Coud s Ren cvičí aby mohli porazit ty, co po Ren jdou a zároveň se tak snaží najít Eden Garden.
Cisqa, Rowen i Kuea se stanou jejich přáteli a budou jim pomáhat.
Přidá se k nim i Viro. Dívka, která na straně zla a tajně se zamiluje do Couda. (já osobně sem ji nesnášela a litovala Ren)

Tohle anime hodně doporučuju. Je to pěkný, fantasy a romantický zároveň (no jo, to já můžu hehe).

Omlouvám se!

23. února 2010 v 20:41 | Sawae |  Gravitation (manga)

STRAŠNĚ SE OMLOUVÁM!

Tak sem zjistila, že Gravitation je i 1. a 2. díl. jéé já bych si je chtěla tak strašně moc přečíst! možná si je koupim a budu se to pomalu dokupovat hehe...

!Teď novinka!
25.2 má prý být k prodeji další 5. díl jupííí už se nemůžu dočkat!


Oba dva díly mám dočtený můžete se těšit na další obrázky.
(Neuvěřitelný oba dva díly sem zhltla za 4 dny hehe)

Videa

23. února 2010 v 18:56 | Sawae |  Chrono Crusade videa


Recenze Loveless

23. února 2010 v 15:43 | Sawae |  Loveless
Ocitáme se ve světě "oušek a ocásků." Většina lidí časem pozná co to znamená, ale pro ty, co na to nepřišli je tu vysvětlení. Je to lehký. Ouška a ocásek mají jen děti a ti co už je nemají jsou dospělými s nějakými těmi zkušenostmi...jestli mi rozumíte.

Aoyagi Ritsuka, je 12-ti letý kluk. Před dvěma lety mu zabili bratra.
Seimei byl přímo před jeho očima ho upálen.
Ritsuka utrpěl dočasnou amnésii a něco zapomněl. Jeho matka se nějak zbláznila a teď prohlašuje že Ritsuka není Ritsuka a klidně si ho třeba zmlátí. Chudák Ritsuka se jí nemůže nijak bránit, a tak se za ty dva roky Ritsuka stáhl do sebe a ve škole má dobry výsledky.
Ritsuka teda začne chodit na jinou školu. Tam se seznámí s Yuiko. Dívkou, která se do něho zamiluje hned na první pohled a bude se snažit s ním zkamarádit. Yuiko je ale ze začátku taková divná, mluví o sobě ve 3.osobě a tak podobně. Je taky terčem posměchu jiných dětí. Ritsuka se jí ale zastane a tak se do něho Yuiko zamiluje ještě víc.
Potom je tu jejich třídní učitkela (moc těžký jméno), která má ještě uši a ocas. Taky je terčem posměchu ostatních.
Hned jak Ritsuka jde ze školy u vchodu na něj čeká podivný chlápek, Agatsuma Soubi, který je už dospělý. Ritsuka si ze začátku myslí, že je to nějakej úchyl nebo co to říkal ale když Soubi vytáhne něco o Seimeiovi, Ritsuka mu začne věřit protože se chce dozvědět, jak a kdo Seimeie zabil.


"Miluji tě." Tohle je hodně častá věta, co Soubi Ritsukovi neustále opakuje. Ať už je to na otázku nebo jen tak. Ritsuka to ze začátku nebude brát moc dobře protože zapomněl co to vlastně láska je.
Po tom, co Soubi Ritsuku 'vyzvedl' ze školy jdou do parku udělat nějaké vzpomínky, takhle říká Ritsuka fotkám. Fotí si skoro všechno aby nezapomněl tak, jako v minulosti.
Soubi tohle ale nedělá jen tak. Se Seimeiem byli tým, kerý se jmenoval Beloved (milovaný). Seimei myslím byl Soubiho Oběť a Soubi byl Seimeiho teď nevim jestli Mistr nebo co, ale prostě něco takovýho. Bojovali v nějakých světech proti ostatním týmům. Když Seimei umřel bylo Soubiho povinností umřít taky jenže on to neudělal. Seimei mu totiž jednou řekl, že když se mu jednou něco stane, tak se musí o Ritsuku postarat, plnit mu co si bude žádat a milovat ho. No, jenže Soubi to vezme jaksi doslova...


Ritsukovo pravé jméno je Loveless (nemilovaný) ale stejně se Soubim bojují spolu i když mají rozdílná jména. Tahle jména jsou vaše pravá, není to jako vaše normální jméno. Prostě je vám určeno osudem.
Ritsukův a Soubiho vztah se časem prohlubuje. Oba dva k sobě začnou něco cítit. I když Ritsuka neví co je to za pocit a neví ani jestli to Soubi myslí vážně.
Soubi zase neví jestli Ritsuka pochopil a jestli ho spíš nenávidí.Jestli se Ritsuka někdy dozví co se Seimeimu stalo...no tak to se už musíte kouknout sami...

Konec byl pro mě trochu chaotickej ale stejnak si myslím, že Seimei pořád žije. Ten konec byl zase otevřenej a to já nemám ráda když sou takový otevřený konce. Bylo by dobrý, kdyby vyšla další řáda ale to už asi nevyjde no...možná si ještě přečtu mangu...


Gravitation

20. února 2010 v 16:23 | Sawae |  Gravitation (manga)
Tak, za dlouhou dobu jsem byla poprvé v knihovně a hned jak vejdu co nevidím. Z regálu novinek se na mě dívali dvě hodně tlustý knížky Gravitation. Ze začátku jsem si myslela, že je to jen taková knížka. Tak si jednu vezmu do ruky a podívám se dovnitř. No co nevidím, ona je to manga! Tákže sem si oba díly vzala.
Ze začátku jako největší looser sem to začala číst od konce a to tam ještě hodně tučně stálo "toto je zadní strana knihy" potom jsem se ale zpamatovala a začala od začátku xP. No furt tu kecám jenom o mě že?
Takže manga na mě udělala strašně dobrej dojem. I když nemám přečtenou ani jednu knížku tak se mi to líbí. Při nějakých scénkách sem se válela na zemi smíchy. Nemůžu vám o tom nic napsat protože v knihovně mají jen 3. a 4. díl a myslím že ten 1. a 2. v české republice ani nejsou a dost mě to štve ale co už. Anime sem taky neviděla...
Dám vám sem nějaký obrázky pro inspiraci xP:
v plné velikosti tadyzase tady

Recenze Lovely Complex

19. února 2010 v 19:11 | Sawae |  Lovely complex
Risa Koizumi a Atsushi Otani mají už od prvního ročníku přezdívku "All-Hanshin Kyojin" což znamená komedialní duo. A proč? Risa, normální dívka s dobrými kamarády měří 172 cm, není to na normální dívku moc? a Otani (mě se to příjmení líbí tak budu používat příjmení ^^), normální kluk který hraje dobře a rád basket, měří 156 cm, zase moc málo co? A tak se dostáváme do středu celého problému.

Za jejich přezdívku si ale stejně mohli oni sami protože si pořád nadávali a pošťuchovali se. Risa schválně říkala Otanimu Kotani-což je malé údolí a Otani Rise zase Oizumi-což je velká řeka.
Kvůli svým výškám si však nemůžou najít partnery. Všichni v jejich věku už někoho mají, jen oni pořád trčí sami. Tak vznikne sázka kdo si dřív někoho najde. Když se objeví nový žák Suzuki, který je ještě vyšší než Risa, Tak Risa uvidí příležitost. Otaniho zrak zase ustrne na Risiné kamarádce Chiharu. Společně se domluví na bazén, ale tam se něco zvrtne a Suzuki se dá dohromady s Chiharu. Risa a Otani jsou opět sami.

Risa a Otani se sice většinu času nemůžou vystát ale zajímavé je to, že mají společné zájmy. Stejný zpěvák a hudba, stejné chutě, stejné zájmy atd.
Takže co se stane? Risa je pěkně zmatená, když si na konci letních prázdnin uvědomí, že Otaniho ne až tak úplně nenávidí, jak to vždycky říkala, ale má ho svým způsobem ráda. A tak se to časem prohlubuje.
Jenže její první pokus říct mu to, skončí nezdarem. Otani je totiž tak natvrdlej, že její slova pochopí z kamarádství.
No jo, já bych se ještě rozepsala dál ale nemůžu. Jinak bych vám moc prozradila. Hehe, nikdy mi ty recenze moc nešly. Takže, jestli chcete vědět, co bude s Risou a Otanim tak se na to podívejte sami. Love com (pro Lovely complex jsou dva názvy a já obvykle používám tenhle) má taky jinačí grafiku (kresbu). Já jsem ji ze začátku nesnášela ale postupně se mi začala líbit. Možná ty ksichty Risy jsou tam moc přehnaný a nechybí tam legrace. Konec je Happy endem jak to tak u romantických komediích bývá. Je to takový oddechový anime nad kterym se nemusí moc přemýšlet.Snad vás tímhle trochu potěšim xP

animace Chii a Hideki

19. února 2010 v 18:12 | Shizuka |  Chobits obrázky
Narazila sem na jeden super web, kde bylo strašně moc animací a takových pěkných!
Recenze D.N.Angel

18. února 2010 v 18:47 | Sawae |  DN Angel
Jak už název napovídá, v DN Angel se bude týkat DNA.
Daisuke Niwa je normální 14-ti letý kluk. Vlastně ne tak úplně. Jeho maminka a dědeček na něho už odmalička straží různé pasti a tvrdí, že je to trénink. Nic víc však neřeknou.
Daisuke má už pěknou řádku let rád svojí spolužačku a kamarádku Risu. V den svých čtrnáctých narozenin se jí konečně pokusí vyznat lásku milostným dopisem. Než jí ho ale dá, Risa mu oznámí že je skvělej kamarád a Daisuke omylem dopis uspustí. Risa si naneštěstí stačí přečíst její jméno.
O pár hodin později, večer, když se podívá na Risin obrázek, začne se měnit.


Dark Mousy, legendární zloděj a lamač dívčích srdcí, se zase probudil a právě v Daisuke.
Když totiž kluk z jejich rodiny dospěje 14-ti let, probudí se v něm DNA Darka a začne se měnit. Dark je takový 'nezdařený' pokus a jak už to tak bývá, z jednoho nezdařeného pokusu se vyklubali dva. Darkův nepřítel se jmenuje Krad a v našem případě se tu karty obrátí. Ten který je temný je hodný a který je světlý a zářivý je zlý.
Krad sídlí v Daisukeho spolužákovi, později i kamarádovi Hiwatarim.Připomínám, Krad je v bílym a Dark v černym
(říkejte si co chcete ale mě se víc líbí Dark xP)

Recenze Chobits

18. února 2010 v 15:56 | Shizuka |  Chobits recenze
Tak jo. V tomhle anime se ocitáme v budoucnosti, kde normální počítače nahradili 'roboti' persoconi, které se značně podobají lidem, až na zvláštní ouška. Vyrábí se především dívky (jak jinak taky, žejo? xD)
18-ti letý Hideki se přestěhuje do Tokya ze své vesnice, aby mohl jít na přípravnou školu, páč zmrvil vysokou. Hned jak vyjde z letiště tak ho praští do očí právě persocony ale na to aby si je mohl koupit, jsou moc drahé.


Když jde večer domů, uvidí na smetišti celkem nepoškozený persocon blonďaté dívky a rozhodne si ji vzít domů. Doma persocon chce zapnout. Když vyzkouší všechny možnosti, napadne ho jestli se nááhodou nezapíná 'tam dole'(co jinyho by 18-ti letýho kluka v přítomnosti krásné persoconky nenapadlo, žejo? xD ale jako to je možná jediny nejperverznější tam, takže žádnej strach XD). Persocon začne zářit a nečekaně se zapne. Podle toho, že persocon umí říct jen jediné slovo a to je 'Chii', Hideki ho pojmenuje Chi.
Jenže Chi nemá v sobě software a tak by neměla fungovat. Nepamatuje si nic ze své minulosti a nic neumí ani mluvit. Tak ji Hideki všechno učí jenže i když ho jeho přátelé varují, do Chi se pomalu zamiluje. A Chi se taky chová jinak, než by se od obyč. persoconu očekávalo...takže...může být Chi legendární Chobits? Persocon s city?
Ze začátku jsem si myslela že se dívám na seriál který není určený pro 13-ti lety děti (jop, přesně to tam bylo napsaný "uročeno pro děti od 13-ti let" xD XD). Bylo tam plno scének jako když třeba byla Chi nahá nebo když ji Hideki zapínal a potom Hidekovy představy. Ale jako, nemyslete si, bylo to spíš formou vtipu, takže se u toho spíš zasmějete, takže to není žádné ecchi (nebo jak se to píše xD -já se na tohle nekoukám, proto to neumim psat XD). Bude se vám to líbit, určitě. Nasmějete se asi při každé kapitole, páč to fakt nemá chybu. Nejlepší je Chii, jak pořád říká to "Chii" uááá to je rostomilý xD XD Tímhle vás nechci odradit (jako těma zvrhlostma atd.), je to moc pěkný anime plný různých citů mezi člověkem a strojem.


chii and hideki

Recenze Full Moon wo Sagashite

17. února 2010 v 20:49 | Sawae |  Full Moon wo Sagashite
Představte si, že ztratíte milovanou osobu. Hned na to vám doktor oznámí, že máte nádor v krku a pár vteřin od jeho odchodu za vámi přiletí shinigami (bohové smrti) a řeknou vám, že za rok umřete.
Mitsuki má 12 let a strašně ráda zpívá. Je to kvůli příteli z dětství, Eichimu. Eichiho adoptovali do Ameriky když měla Mitsuki, já nevim, asi 5 let.
Mitsuki zemřeli rodiče a tak se dostala do dětského domova kde se seznámila s Eichim. Potom, když odjel, šla bydlet ke své babičce, která k ní stále cítila nenávist. Mitsukina máma totiž zemřela při porodu.


Když k nim jednou příjde rodinný přítel a doktor Wakauoji (to jméno mi dalo práci si zapamatovat a ani teď nevim jestli ho píšu správně) řekne jí, že má na hlasivkách nádor.
Mitsuki vedená snem být zpěvačkou, a tak najít Eichiho náhle poklesl. Má ale na výběr. Buď podstoupit operaci nebo ne.
Mitsuki se ji rozhodne nepodstoupit a hned po doktorovym odchodu jí z plakátu vylezou dva shinigami. Ze začátku jsou zmateni, že je Mitsuki vidí ale pak ji vklidu řeknou, že za jeden rok zemře.

Mitsuki ale není smutná, spíš to posílilo její sen, stát se zpěvačkou a najít tak Eichiho.
Shinigami se představí jako Takuto (v kočičím) a Meroko (v králičím).
Mitsuki poprosí Takuta jestli by nějak nešlo změnit ji na dospělejší, protože jede na soutěž, která je až od 15 let. A protože se v Takutovi něco pohne (to zjistíte od 40+ dílu), tak ji promění v 16-ti letou dívku.
Mitsuki se tak stane známou zpěvačkou Full Moon (úplněk - Mitsuki taky znamená úplněk).
První její písnička je Myself (sám). Druhá je Eternal snow (věčný sníh) kterou zpíval i její otec ve skupivě Route-L.

Takuto s tímhle bude mít něco společnýho a začne si vzpomínat na svou minulost. To ale nesmí, protože když si shinigami vzpomene, promění se v ducha.
Takže, pokud Mitsuki získá svou lásku, jak se vypořádá s nádorem, jestli se s Takuta stane duch a potom co bude mít společného Meroko s Izumim (snad se to tak v 7. pádě píše xP) na to se už musíte kouknout sami.

Ze začátku to na mě neudělalo dobrej dojem. Byla to taková ta 'cukrová kresba' pro děti. Ale pak mě to přesvědčilo o opaku. Od první poloviny mě to začalo opravdu bavit!
Viděla jsem anime i přečetla mangu. Tu jsem si už stáhla českou a víc se mi líbila. Anime má 52 částí a ten konec na mě působil celkem chaoticky. Nevěděla jsem jak to skončilo, protože to byl takovej 'otevřenej' konec. V manze sem si to přečetla a všechno jsem pochopila i to, co jsem v anime nechápala. Konec v manze byl úžasně dokončenej a znázorněnej takže jsem byla spokojená.
Citlivější povahy zase nějaký scénky rozbrečí.

Recenze Chrono Crusade

17. února 2010 v 18:16 | Sawae |  Chrono Crusade

"Pojďme létat v nejkrásnějších z nebes. Tam, v jasné budoucnosti, nás čeká zkouška."


Takhle začíná 'nejsmutnější anime na světě.' Všichni lidi na světě si to myslí. (zdroj nějakej článek na internetu.)


Ocitáme se ve 20.stol minulého letopočtu. V tenhle čas se lidé většinou věnují satanismu.
Naštěstí je tu organizace Řád sv. Magdaleny, kde se učí mledé 'jeptišky' (nevim jestli to jsou pravé jeptišky ale rozhodně tak vypadají xP) v boji proti jednotlivý démonům. Ještě podivnější je jeden tým, sestra Rosetta Christopher a její pomocník, právě démon Chrono Crusade.


Chrono s Rosettou kdysi uzavřeli smlouvu a Chrono teď čerpá její životní sílu. Proto když se chce Chrono promněnit, může použít jen deset minut jinak by Rosettu vyčerpal do mrtě.
Tahle smlouva je v podobě hodin, co nosí Rosetta stále na krku. Hodiny ji odpočítávají její čas mezi živými. Jinými slovy je to jak naše hodiny, až odbije půlnoc Rosetta zemře.


Celý děj se točí kolem Rosettinýho ztracenýho bratra Joshuy. (snad se to tak ve 4. pádě píše.)
Kterýho unesl Aion. Hlavní zápornej démon, se který se tam bude často bojovat.
Rosetta se Joshuu snaží najít a v minulosti se kvůli němu ze samé zoufalosti upsala Chronovi.


Dále je tu, někdy trochu nešikovná, Azmaria Hendrick. Je to apoštol a nádherně zpívá. Pomáhá jim a po čase se bude chtít stát tak schopnou jeptiškou jako je Rosetta. I když vám tam bude Azmaria třeba vadit tak si musíte uvědomit, že kdybyste ji 'vymazali' hodně by tam chyběla. Mě osobně vadila ze začátku, kdy jsem si myslela že se do ní Chrono zamiloval, protože sem chtěla aby se dal dohromady s Rosettou. No ale potom... už mi prostě tak nevadila.


Další nepostradatelnou skoučástí je Satella. (Omlouvám se, ale příjmení už nevím.)
Rubínová čarodějka, která čaruje právě pomocí krystalů (jestli jsou to rubíny fakt nevím.)
Rosetta se s ní moc nemusí a ty jejich scénky jsou fakt dobrý xP
To by jsme měli všechny hlavní postavy. Četla jsem i mangu jenže ta byla v angličtině takže jsem s toho moc nepochopila. Ale stejně, manga se mi líbila víc než anime protože to tam bylo prodrobněji vysvětleno. Takže doporučuju, pro ty kteří se chcou na Chrona podívat i přečíst, tak napřed se podívat na anime a potom si přečíst mangu abyste s toho nebyli zklamaní.

No, ze začátku to na mě neudělalo moc dobrej dojem. Říkala jsem si, co je to za jeptišku a elfa. Taky mě odradily ty směšný scénky na začátku. Ale potom jsem se přesvědčila o opaku. První díl mě tada moc nenadchnul ale dalších 10 dílů jsem zhltala za 1 den xP. Chrono Crusade je moje první a zároveň nejoblíbenější anime. Těm co jsou citově slabší (citlivý), doporučuju připravit se psychicky na konec protože já z toho brečela asi 3 dny.free counters